چرا من بهترین مشاور کنکور نیستم ؟

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دپارتمان ها
  4. chevron_right
  5. دپارتمان مشاوره کنکور
  6. chevron_right
  7. تجربیات سینا تهرانی
  8. chevron_right
  9. چرا من بهترین مشاور کنکور نیستم ؟

چرا من بهترین مشاور کنکور نیستم ؟

سینا تهرانی بهترین مشاور کنکور سالهای اخیر کشور می گوید :

بهترین مشاور تحصیلی

بنده همواره به مشاوران تحصیلی ای که با کپی برداری از مطالب و مقالات سایت ما و حتی دستکاری اخبار رسمی و مصاحبه های بنده و انتشار آن به نام خودشان، تلاش می کنند خود را به عنوان بهترین مشاور تحصیلی مطرح کنند، عرض می کنم :
مشاوران تحصیلی پیرو، هیچگاه نخواهند فهمید که یک مشاور کنکور پیشتاز چه مقدار زمان، تلاش و انرژی می گذارد تا یک مسیر جدید برای موفقیت شاگردانش ایجاد کند.

مشاور تحصیلی عزیز و بزرگواری به بنده می گفت:

من چندین کتاب روانشناسی و مشاوره تحصیلی نوشته ام و دهها یا شاید هم صدها همایش مرتبط با حوزه موفقیت فردی و تحصیلی و نیز مشاوره کنکور برگزار کرده ام. چندین سال است که هزینه های بسیار گزافی نیز برای تبلیغات در صداوسیما ، بیلبوردهای بزرگراهها و سایتهای پربیننده پرداخت کرده ام تا خود را به عنوان بهترین مشاور کنکور مطرح کنم!

بهترین مشاور تحصیلی شدن بدون تبلیغ!!!

ایشان می گفت : تهرانی چرا تو که حتی یکبار هم تبلیغی از کار مشاوره تحصیلی و کنکورت را در جایی ندیدم، در این چندسال اخیر به عنوان بهترین مشاور تحصیلی کشور معرفی می شوی؟!
ببین تهرانی ! امیدوارم ناراحت نشوی، چون واقعا قصد ندارم تو را زیر سؤال ببرم قطعا تو به عنوان مشاور کنکوری که آنهمه رتبه تکرقمی و دو رقمی در کنکور سراسری هر سال از خود برجای می گذارد و امسال هم چند رتبه تکرقمی دیگر در شرایط سخت کرونایی داشتی، حقّت است که بهترین مشاور کنکور باشی اما چرا همش تو !
چرا من که سابقه ی کاری ام در زمینه مشاوره تحصیلی از تو بیشتر است نمی توانم چنین موفقیت هایی کسب کنم و حتی برای یکبار هم که شده بهترین مشاور تحصیلی کشور بشوم؟! 

سینا تهرانی :
به این مشاور تحصیلی عزیز که انصافا هم سابقه ی مشاوره کنکورش بسیار بیشتر از من است، عرض کردم:
حقیقتش را بخواهی من هرگز به این موضوع فکر نکرده ام که چرا در طی چندسال اخیر همواره به عنوان بهترین مشاور تحصیلی انتخاب شده ام!
تمرکز بنده بر روی بهترین مشاور کنکور شدن نبوده و نیست زیرا انگیزه ام از مشاوره تحصیلی دادن صرفا خودنمایی و در چشم بقیه بودن نیست. زیرا تصور می کنم کار حرفه ای ؛ علمی و فوق العاده همیشه ثمره ی سکوت معنادار و تمرکز شدید است. ضمن اینکه چون دوست دارم شاگردانم در نهایت آرامش کارشان را انجام دهند پس به عنوان یک مشاور تحصیلی می بایست خودم از بیشترین میزان آرامش برخوردار باشم.

اما در پاسخ به این پرسشت که چرا تو بهترین مشاور کنکور نیستی !
اینرا باید در وجود خودت جستجو کنی ! و ببینی علتش چیست ! آیا انصافا روشهایت تحول آفرین است! آیا باعث می شود تا دانش آموزانت از درس خواندن و زندگی کردن لذت ببرند! آیا روشهایت اصلاً رتبه ساز هستند؟ یا اگر هستند آیا این روشها فقط نخبگان را به رتبه های ممتاز می رساند و یا بر روی دانش آموزان ضعیف و متوسط هم کارساز است؟


آیا به عنوان یک مشاور تحصیلی تابحال شده است که در دانش آموزانت تحولی عمیق ایجاد کنی که حتی به رتبه تکرقمی بودن هم قانع نشوند و علیرغم قبولی در رشته پزشکی دانشگاه تهران بلندپروازانه در ترم سوم دانشگاه مسیر تحصیلی خود را به دانشگاه آکسفورد تغییر بدهند؟!
چون آنها احساس می کنند حتی دانشگاه تهران هم برای برآورده ساختن آرزوهای فوق العاده شان کافی نیست!
از زمانی که بنده پا به عرصه ی مشاوره کنکور گذاشته ام بسیاری از شاگردانم برای ادامه تحصیل به بهترین دانشگاههای جهان رفته است ! زیرا سقف آرزوهایشان ناپیداست و می خواهند خالق جهانی بهتر برای زندگی کردن باشند.

جناب مشاور کنکور گرامی!
آیا انصافا به دانش آموزان روش های مطالعه و یادگیری دروس مختلف را می آموزی تا باعث شود آنها از درس خواندن لذت ببرند؟
منظور بنده صرفا چندتا روش خلاصه نویسی و مطالعه ساده لوحانه نیست ! بلکه روشهایی است که عمق تفکر راهبردی طراحان سازمان سنجش را هدف بگیرد و از دانش آموزانت افرادی در تراز طراح کنکور بسازد که مثل او بیاندیشند ! مثل او تحلیل کنند! و مثل او راه حل های جسورانه و بسیار سریع در تست زنی خلق کنند.

جناب مشاور تحصیلی عزیز ! تو باید کاری کنی تا دانش آموزانت سرشار از هزاران راه حل باشند و بتوانند بسیار سریعتر و مسلط تر از هر دبیر تراز اول کنکوری تست بزنند.

در زمینه علوم موفقیت تو مشاور تحصیلی عزیز؛ دهها کتاب نوشته ای و خالق روشها و آثار خارق العاده ای بوده ای! آیا خودت به این چیزهایی که آموزش می دهی ایمان داری و آنها را در زندگی شخصی خودت بکار می گیری یا خیر !
مشاور عزیز سری تکان داد و گفت: حق با توست! حرف حساب جواب ندارد ! یک جای کار می لنگد، باید بروم و حسابی فکر کنم و ببینم چرا بقول تو با اینهمه آثاری که نوشته ام هنوز نتوانسته ام در زمینه مشاوره تحصیلی و کنکور حرفی برای گفتن داشته باشم…

فهرست
question