آشنایی با سیناتهرانی مشاور تحصیلی و کنکور گروه درس زندگی

سینا تهرانی رتبه ده کنکورسراسری و دانش آموخته دانشگاه استنفورد

سینا تهرانی مشاور تحصیلی و مدیریت آموزشی است. او چندی پیش نیز از سوی تحلیلگران آموزشی و رتبه های برتر آزمون های سراسری در صدر بهترین مشاوران تحصیلی و کنکور کشور قرار گرفت ( این لینک )

سینا تهرانی می گوید: بنده سال اول دبیرستان را در مرکز استعدادهای درخشان علامه حلی مرکزی گذراندم اما بنابه اصرار خود و موافقت پدر از سال دوم به دبیرستان البرز یا همان مدرسه « ماندگار البرز » کنونی رفتم.

مدرسه ای که هنوز هم یکی از بهترین مدارس کشور است و به گفته آقای محمدی مدیر حال حاضر این مدرسه؛ ، در سال تحصیلی ۹۶-۹۵ ؛حدود ۱۵۰۰۰ نفر تقاضای ثبت نام داده بودند.

دبیرستان البرز در سال ۱۲۷۸ هجری شمسی با نام « کالج آمریکایی » توسط دکتر ساموئل جردن آمریکایی به دبیرستان تبدیل شد. در سال ۱۳۲۳ دکتر محمدعلی مجتهدی گیلانی استاد دانشکده فنی دانشگاه تهران و بنیانگذار دانشگاه صنعتی شریف به مدیریت این دبیرستان منسوب شد.

track_changes

رتبه ۱۰ کشوری

آن زمان در کلاس ۳۳ نفری ما ۲۴ نفر موفق به کسب رتبه های زیر هزار کنکور شدند اما بهترین رتبه کلاس و مدرسه در رشته ریاضی متعلق به بنده بود که موفق به کسب رتبه ۱۰ کشوری رشته ریاضی و رتبه ۲ در منطقه یک شدم. البته آن زمان رتبه ۴ کشوری رشته تجربی نیز از دبیرستان البرز بود.

business

دبیرستانی موفق

این مدرسه در شمال‌غربی چهارراه کالج یا همان چهارراه ولیعصر کنونی، پشت دانشگاه پلی تکنیک( امیرکبیر) و در کوچه البرز قرار دارد. البرز یکی از نهادهای آموزشی پرافتخارکشور است و به خاطر نمای رشته کوه البرز این نام را بخود گرفته است.

جایگاه دانشگاه استنفورد در رنکینگ جهانی:
دانشگاه استنفورد در طی دو دهه اخیر همواره در فهرست ده دانشگاه برتر جهان قرار داشته است. بر اساس نتایج آخرین رتبه‌بندی جهانی موسسه آموزش عالی بسیار معتبر تایمز ؛ دانشگاه استنفورد در سال ۲۰۲۰ در رتبه چهارم بهترین دانشگاه جهان قرار گرفته است. ( این لینک )

تاکنون ۲۸ استاد دانشگاه استنفورد موفق به دریافت جایزه ی نوبل شده اند که ۱۹ تن از این اساتید در قید حیات هستند.
دانشگاه استنفورد یکی از برترین دانشگاهها در زمینه تربیت کارآفرینان موفق و ایجاد سایت ها و استارتاپ‌های چند میلیارد دلاری است. در حال حاضر یکی از دو استارتاپ برتر دنیا یعنی اسنپ‌چت، بوسیله فارغ‌التحصیلان این دانشگاه راه‌اندازی شده‌ است. از استارتاپ‌های موفق دیگر می‌توان به پیام رسان “واتس‌اپ” و اپلیکیشن موسیقی “شازم” اشاره کرد.

دیدگاههای سینا تهرانی در مورد مشاوره تحصیلی و کنکور

سینا تهرانی به مناسبت های مختلف در مصاحبه با خبرگزاری های رسمی دیدگاههای خود را در زمینه نظام آموزشی کشور ،
موفقیت فردی، تحصیلی و شغلی اعلام کرده است که بخش هایی از آن را در لینک های زیر مشاهده می فرمایید
  • خبرگزاری مهر: آیا حقیقتاً کنکور سراسری آسان است

    سایت خبرگزاری مهر با انتشار مصاحبه خود با سیناتهرانی مشاور کنکور گروه درس زندگی به بررسی این موضوع پرداخته است که آیا موفقیت در کنکور سراسری کار ساده ای است؟ سیناتهرانی هم با تشریح دیدگاههای استراتژیک طراحان سازمان سنجش در طراحی تست های آزمون های سراسری به بررسی این موضوع پرداخته است …

  • تابناک : برگ برنده دانش آموزان در کنکور چیست؟

    خبرگزاری تابناک در این مصاحبه خود با سیناتهرانی که مورد توجه سایت مرکز آزمون سازمان سنجش هم قرارگرفته است. به بررسی این موضوع پرداخته که آیا برای موفقیت در کنکور سراسری می بایست به اندازه کافی باهوش بود تا بتوان، رتبه یک رقمی، دو رقمی یا سه رقمی کسب کرد؟

  • عصرایران : دایناسورها هم منقرض شدند اما این نظام آموزشی فرسوده باقی است

    سایت خبری و تحلیلی عصرایران به نقل از نشریه علمی – سیاسی نبض بازار ؛ مطلب انتقادی سیناتهرانی در مورد نقش نظام آموزشی فرسوده در تربیت مدیران و متخصصین ناکارآمد و بی تعهد را در سایت خود منتشر کرده است.

دپارتمان های مرتبط با سینا تهرانی در گروه درس زندگی

سیناتهرانی بواسطه تخصصش در زمینه مدیریت و برنامه ریزی آموزشی در
دپارتمان های زیر به همراه سایر مشاورین گروه درس زندگی فعالیت می نماید

سینا تهرانی بهترین مشاور تحصیلی و کنکور
آشنایی با طرح مشاوره تحصیلی و کنکور سینا تهرانی

در این طرح جناب تهرانی تجربیات و تخصص خود در زمینه مشاوره تحصیلی برای کسب رتبه های تکرقمی و دو رقمی کنکور را در اختیار شاگردان خود قرار می دهد.

تقویت حافظه و افزایش تمرکز در مرکز مشاوره درس زندگی
دپارتمان مرکز تخصصی آی کیو

مجهز به پیشرفته ترین دستگاههای تقویت حافظه ، افزایش تمرکز، کاهش شدید بی دقتی و رفع مشکل فراموشی؛ ویژه دانش آموزان ، دانشجویان و صاحبان مشاغل مختلف.

فهرست
question