گفتگوی خبرگزاری شفاف در خصوص خیانت همسر با حمیدایروانی مشاور خانواده و ازدواج گروه درس زندگی

شفاف نیوز: آیا هرگز از خود پرسیده اید که وقتی شما نیستید، همسرتان به چه کسی پیامک می دهد یا در شبکه های اجتماعی نظیر تلگرام با چه کسی چت می­کند؟ یا وقتی در کنار تلویزیون نشسته اید، چرا مدام سرش در تلفن همراهش بوده و توجه چندانی به شما ندارد؟ آیا او موبایلش را با خود به همه جا می برد و با تمام وجود از آن مراقبت می کند؟ آیا همسرتان در حال خیانت است یا شما دچار شک و تردید شده اید؟ بهترین کاری که در چنین مواقعی می توان انجام داد، چیست؟ تا هم به همسرتان برنخورد و هم تردیدهای شما از بین برود؟

حمید ایروانی متخصص سرشناس بهبود روابط درون خانوادگی به شفاف نیوز گفت: بهترین کار، کمک گرفتن از یک مشاور یا مربی خانواده است. زیرا یک حرکت اشتباه می تواند زندگی مشترک زوجین را با خطر فروپاشی مواجه سازد. متأسفانه مردان و زنان از نظر نوع عکس العمل در چنین مواقعی به دو گروه تقسیم می شوند:

گروه نخست تلاش می کنند به تلفن همراه همسرشان دسترسی پیدا کرده و محتویات آنرا بررسی کنند و اگر به خیال خود به این نتیجه رسیدند که او با فرد دیگری در ارتباط است، به احتمال زیاد خود شخصاً وارد عمل شده و یا با آن شخص تماس گرفته و تذکرات شدیدی به او می دهند که در اغلب موارد چنین رفتار عجولانه ای باعث حمایت همسر از آن فرد دوم و گرایش بیشتر او به آن شخص شده و یا باعث گردیده همسر با توجیه رفتار خود و یا انکار آن به روشهای مختلف، از این به بعد تلاش کند تا رابطه دوم خود را با وسواس بیشتری مخفی نموده و به پیش ببرد، در واقع در هر دو صورت بازنده اصلی آن شخصی است که مورد بی وفایی و خیانت همسر خود قرار گرفته است.
حالت دیگری نیز که بعضاً اتفاق می افتد این است که فرد خیانت دیده نیز ترغیب می شود تا به اصطلاح خود تلافی کرده و به همسرش خیانت کند.

این عضو گروه مشاورین سایت درس زندگی دات کام در ادامه به شفاف نیوز افزود: گروه دوم مردان و زنانی هستند که هنوز از بی وفایی و خیانت همسرشان اطمینان ندارند اما بلافاصله و با دیدن چند نشانه غیرقابل اعتماد، موضوع را به همسر خود گفته و حس بدبینی و عدم اعتماد متقابل را در روابط خود ایجاد نموده و یا تشدید می کنند، که در چنین حالتی تجربیات بنده نشان داده است یا همسرشان دیگر مثل سابق به ایشان علاقه نخواهد داشت و به تدریج از او فاصله خواهد گرفت و یا به تلافی عملی که انجام نداده در صدد بی وفایی و خیانت برمی آید.

لذا بهتر است تا برای جلوگیری از بروز چنین مسائل و مشکلاتی، بررسی موضوع بی وفایی یا خیانت زن یا مرد حتماً توسط یک فرد بیطرف که به حفظ زندگی مشترک آن دو علاقه مند است و یا یک مربی یا مشاور آگاه خانواده صورت گیرد.

متأسفانه در بسیاری از مواقع دیده شده است که در چنین شرایطی، زنان و مردان بجای مراجعه به یک مشاور یا مربی خانواده بی طرف، موضوع را با دوستان یا افرادی از خانواده خود در میان می گذارند که نمی توانند نقش بیطرف را ایفا نمایند و با جانبداری عمدی یا سهوی خود به فروپاشی زندگی مشترک زوجین کمک می کنند. لذا بهتر است که بررسی این موضوع توسط یک مربی یا مشاور خانواده ای که انصافاً بی طرف باشد، صورت گیرد.

حمید ایروانی به شفاف نیوز گفت: امروزه علم به اندازه ای در زمینه روابط همسران پیشرفت کرده است که به کمک متدهایی خاص و بدون آنکه لازم باشد، کسی در داخل گوشی موبایل همسر خود سرک بکشد، بتوان به خیانت یا عدم خیانت وی پی برد.
کمک گرفتن از افراد آگاه این فرصت را به فرد می دهد تا حتی در صورت بروز خیانت نیز، بدون پیش داوری و دست زدن به حرکات تخریب کننده، زندگی مشترک خود را از خطر فروپاشی نجات دهد. بارها در مراجعاتی که داشته ام به این نتیجه رسیده ام که در بسیاری از مواقع هیچ بی وفایی و خیانتی رخ نداده و یا در مواردی هم که چنین چیزی وجود داشته، با درایت فرد خیانت دیده و راهکارهایی که ارائه کرده ام، آن مساله براحتی مدیریت شده و زندگی مشترک زوجین ترمیم و بازسازی گردیده است.

حمیدایروانی به شفاف نیوز گفت: قصد مربیان یا مشاورین خانواده این نیست که با روکردن دست فرد خیانتکار به اصطلاح او را کیش و مات کنیم. بلکه هدف این است که بتوان قبل از آنکه زندگی مشترک چنین فردی با همسرش به جدایی و طلاق بیانجامد، آنرا نجات داد.

حمید ایروانی همچنین خطاب به آن دسته از زنان و مردان که تصور می کنند زندگی شان در نهایت خوشبختی و بخوبی پیش می رود، گفت: نمی خواهم این دسته را نگران کنم اما تجربیات من نشان داده است که اغلب خیانت های زناشویی در چنین خانواده های به ظاهر خوشبختی رخ داده است. این دسته از زنان و مردان حتی یک درصد هم به همسر خود شک نداشته اند و می گفتند امکان ندارد همسرمان چیزی را از ما مخفی کند، تا چه به برسد به اینکه با فرد دیگری در ارتباط باشد. متأسفانه بسیاری از زنان و مردان شهامت رویارویی با حقیقت را ندارند! و ترجیح می دهند نسبت به رفتارهای مشکوک همسر خود بی تفاوت باشند. لذا زمانی متوجه بی وفایی جنسی یا عاطفی او می شوند که کار ترمیم و بازسازی زندگی مشترک شان بسیار سخت می گردد.

گفتنی است: حمید ایروانی متخصص روابط درون خانوادگی یکی از مشاورینی است که در ارتباط با کشف خیانت همسران و ترمیم روابط ناشی از خیانت زوجین و نیز شکستهای عاطفی از شهرت بسیاری در میان چهره های داخلی و خارجی برخوردار است.

لینک این مصاحبه در سایت شفاف نیوز : اینجا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست