پنج شیوه برای اندازه گیری میزان موفقیت فردی

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. دپارتمان ها
 4. chevron_right
 5. دپارتمان مشاوره روانشناسی
 6. chevron_right
 7. مطالب روانشناسی
 8. chevron_right
 9. روانشناسی موفقیت
 10. chevron_right
 11. پنج شیوه برای اندازه گیری میزان موفقیت فردی

پنج شیوه برای اندازه گیری میزان موفقیت فردی

سایت باشگاه خبرنگاران جوان وابسته به صداوسیما : سینا تهرانی مشاور موفقیت فردی، تحصیلی و شغلی به ارائه پنج شیوه ساده برای اندازه گیری میزان موفقیت فردی پرداخته است.

اندازه گیری موفقیت فردی، تنها اندازه گیری مقدار پول، شهرت یا قدرتی که دارید نیست. موفقیت فردی با علائم رشد عاطفی که خود را با سیگنال های مختلفی نشان می دهد، سنجیده می شود. این بدان معنی است که یک استاندارد واقعی برای میزان دستاورد زندگی شما وجود ندارد، بلکه این مهم است که چگونه رویکرد شخصی و نگرش فردی شما در قبال رشد در زندگی و کار، موجب موفقیت شما شده است.

۱- میزان تاثیر خود را هنگام کمک به دیگران در دست یابی به اهدافشان اندازه گیری کنید. آیا شما قادرید به سایرین در رسیدن به اهدافشان بدون ترس از این که آن ها موفق تر از شما شوند کمک کنید؟

۲- سوالات زیر را از خود بپرسید: آیا شما به زندگی، نگاه مثبتی دارید و به آینده امیدوارید؟ آیا می توانید دیگران را به خاطر اشتباهاتشان که در طی چندین سال تجربه کرده اید سرزنش نکنید؟ آیا به جای این که خود را به خاطر گذشته ملامت کنید؟، می توانید گذشته را بررسی کنید و آن چه که به صورت تجربه یاد گرفته اید را برای آینده ذخیره کنید.

۳- توانایی خود را برای ریسک کردن و انتخاب یک مسیر ناشناخته بدون ترس از شکست ارزیابی کنید. توانایی درک و تشخیص این که شکست در واقع پله همه موفقیت ها است و عدم توجه کردن به این که دیگران در مورد شما چه فکر می کنند، در انجام کارهای بزرگ مسیری طولانی در کشف خود و موفقیت فردی شما است.

۴- با تفکیک و تمایز بین احترام داشتن به دلیل پول و شهرت و احترام ناشی از اعتماد و افتخاری که شما کسب کرده اید، تعیین کنید که دوستان، خانواده و همکاران به چه میزان به شما احترام می گذارند؟

۵- برای پیگیری آن چه که با گذشت زمان به دست آورده اید اهداف خود را ثبت کنید. توانایی تصور این که چه کاری انجام داده اید و چه کاری می توانید انجام دهید، می تواند به تعیین و ارزیابی میزان موفقیت شخصی شما کمک کنید.

لینک مطلب موفقیت فردی در سایت باشگاه خبرنگاران جوان : اینجا

, ,

فهرست
question