درباره ما

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. درباره ما

سه ویژگی منحصربفرد گروه مشاورین درس زندگی

grade

دانش روز

ما مدام خود را بر اساس آخرین یافته های علم مدیریت آموزشی و روانشناسی نوجوانان و جوانان بروز می کنیم و صرفا به اندوخته های دانشگاهی خود اکتفا نمی کنیم.

راهکارهای قابل اجرا

تجربه نشان داده است که بهترین راه حل های مشاوره ای، راهکارهایی ساده و قابل اجرا هستند. راهکارهای پیچیده تنها باعث بحرانی تر شدن شرایط می شوند.

مشاوره های بیطرفانه

مشاوره های بی طرفانه؛ بدون جانبداری جنسیتی و یا احساسی؛ احترام گذاشتن به وقت مراجع در جلسه مشاوره، پاک نکردن صورت مسئله و ارائه راهکارهای قابل اجرا

آفرینش راه

آفرینش راه حل های بکر

سینا تهرانی از مؤسسین گروه درس زندگی می گوید: ذات تحصیل در دانشگاه استنفورد ناخواسته باعث می شود تا شما برای ارائه خدمات مشاوره ای متفاوت و راهگشا؛ دنبال افرادی باشید که انرژی آفرینش راه حل های جدید و متفاوت را داشته باشند. بقول یکی از اساتید دانشکده : آنها با راه حل هایشان همه را شگفت زده کنند! به همین دلیل بنده یک سال وقت صرف کردم تا گروه درس زندگی را با همراهی مشاورینی تشکیل دهم که دو ویژگی بسیار مهم زیر را داشته باشند

cached

دانش بروز

هرچند ما در بهترین دانشگاههای جهان تحصیل کرده ایم اما اینطور نیست که به تخصص دانشگاهی خود بسنده کنیم، به همین دلیل مدام با مطالعه متدهای جدید و نیز حضور در سمینارهای اساتید برجسته خود در آمریکا و فرانسه خود را بروز نگه می داریم.

خلاقیت

پروفسور جفری ففر از اساتید دانشگاه استنفورد می گفت: سینا! « داشتن دانش برای حل یک مسئله کافی نیست وگرنه جهان پر نمی شد از متخصصین با دانش اما تئوریک. اینجاست که خلاقیت گره گشای مشکلات است.

چرا خلاق ترین

اگر مشاوری خلاق نباشد راه حل های ارائه شده توسط او از سادگی بسیار فاصله داشته و مؤثر واقع نخواهند شد. زیرا مراجعین این احساس را خواهند داشت که احتمالاً مشکل شان خیلی پیچیده بوده که مشاور مجبور شده است تا راه حلی تا این اندازه پیچیده ارائه دهد.

در اینجا بسیاری از مشاورین متوقف می شوند. 

اما یک مشاور خلاق نه خودش متوقف می شود و نه شما را متوقف می سازد. او به راه خود ادامه می دهد و اصل نهفته در آن مشکل را می یابد و راه حلی عالی اما ساده را بوجود می آورد که مشکلتان را حل کند.

مشاور خلاق استاد اتصال نقطه هاست

مشاور غیرخلاق، فقط راهکارهای خطی یا تئوریک پیچیده ارائه می کنند. اما مشاور خلاق براحتی می تواند با طرح سؤال هایی هوشمندانه براحتی نقطه های حساس مسیر زندگی شما را بهم وصل کرده و بهترین راه حل ها را ارائه دهد.

فرار از مشاورین

خانم دکتر روانشناسی بعد از اتمام یکی از سمینارها می گفت: من در طی دوران تحصیل در رشته روانشناسی دانشگاه شهیدبهشتی همواره شاگرد اول بوده ام اما چرا صحبتهای امروز شما در این سمینار برایم تازگی داشت؟

به ایشان عرض کردم : « در یک دهه اخیر، علم روانشناسی به شدت متحول شده و روانشناسان و نظریه پردازان این علم روشهای بسیار کارآمدتر و بروزتری را طرح ریزی کرده اند که متأسفانه در دانشگاههای داخلی خبری از این روش ها نیست. »

همانگونه که رئیس کارگروه روان‌شناسی شورای عالی انقلاب فرهنگی در سال ۱۳۹۴ و در گفتگو با خبرگزاری تسنیم اعلام کرده است ( این لینک ) دلایل زیر ؛ زمینه‌ای را فراهم کرده است که نیاز به تحول در کلیه رشته های مرتبط با مشاوره از جمله مشاوره خانواده، مشاوره روانشناسی و تحصیلی احساس شده است و متأسفانه این بازنگری همچنان ادامه دارد.

 • افت کیفیت آموزشی دانشگاه‌ها، قدیمی بودن منابع مورد استفاده، تبدیل دروس به جزوه و به‌روز نبودن اساتید
 • عدم مطابقت گرایشات موجود در روان‌شناسی با استانداردهای جهانی
 • بی‌توجهی به مسائل بومی و فرهنگی، بی‌توجهی به تفکر انتقادی بین دانشجویان
 • بی‌توجهی به نظریه پردازی مناسب با فرهنگ بومی و خودی و نیازهای بومی جامعه و کیفیت پایین در رشته روان‌شناسی
دلایل مراجعین

تحقیقات ما و اظهارات مراجعین فهیم و باهوش ما نشان می دهد که مردم به دلایل زیر از مشاورین گریزان هستند:

 • بروز نبودن شاخه های مختلف علم مشاوره در دانشگاههای داخلی و در نتیجه ارائه راهکارهای بی نتیجه یا غیرمرتبط با مشکل.
 • بی توجهی و تضییع وقت مراجعه کننده در جلسه مشاوره توسط مشاور و صحبت کردن با تلفن همراه خود.
 • مواجه شدن با مشاورینی که در زندگی خصوصی یا تحصیلی خود ناموفق بوده اند.
 • عدم رعایت اصل بی طرفی در مشاوره ها و پیش داوری های ناعادلانه برخی از مشاورین مطرح.
 • پاک کردن صورت مسئله بجای ارائه راهکار سازنده.
 • افزایش عمدی جلسات مشاوره برای کسب درآمد بیشتر .
 • سوء استفاده از وضعیت مادی مراجع .
فهرست