مشاور تحصیلی: حتماً از مشاور کنکورتان اینها را بخواهید!

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دپارتمان ها
  4. chevron_right
  5. دپارتمان مشاوره کنکور
  6. chevron_right
  7. مطالب و مصاحبه های سینا تهرانی
  8. chevron_right
  9. مشاور تحصیلی: حتماً از مشاور کنکورتان اینها را بخواهید!

مشاور تحصیلی: حتماً از مشاور کنکورتان اینها را بخواهید!

مشاور تحصیلی و کنکور گروه درس زندگی :

آیا به نظر شما بهتر نیست قبل از انجام هرکاری و یا مراجعه به متخصصی، تا حدّ ممکن شناخت کافی در مورد دیدگاهها و روش کاری او پیدا کنیم. بنابراین از شما خواهش می کنیم قبل از اینکه در سیستم کنکور سینا تهرانی مشاور تحصیلی و دستیاران وی ثبت نام کنید، حتماً با دیدگاههای ایشان از طریق لینک های زیر آشنا شوید و این وقت را در مورد مشاورین تحصیلی و با دانش دیگر ( خارج از گروه درس زندگی ) نیز صرف کنید تا بتوانید انتخابی درست انجام دهید.

ورود به صفحه مصاحبه های خبرگزاری های رسمی کشور با سینا تهرانی

سؤالات بسیار مهم خبرگزاری ها از سینا تهرانی و برخی از رتبه های برتر ایشان

جهت آشنایی با شیوه کار سینا تهرانی اینجا را کلیک بفرمایید

لطفاً این داستان را دنبال کنید:

تصور می کنید این حرفهای بظاهر خوشگل و مامانی چند ساعت باطری انگیزه یک دانش آموز را شارژ نگه داشته و یا استرس او را کاهش دهد؟

یک ساعت ! دو ساعت ! نصف روز ! یک روز ! یا شاید هم یک هفته ! تا جناب مشاور تحصیلی باز بیاید و حرفهای زیبا تحویل شما بدهد!
به قول یکی از اساتید دانشگاه استنفورد کافی است، کلمه پرسشی HOW یا همان چگونه را به ابتدای حرفهای زیبای آدمهای مدعی اضافه کنی تا ببینی آیا با آن جملات زیبا می توان به موفقیت رسید یا خیر؟

یعنی بگوییم: آقا یا خانم مشاور کنکور! چگونه! خواستن توانستن است ؟ چگونه باید بخواهم که بتوانم؟ چگونه بی انگیزه نشوم ؟ چگونه تسلیم نشوم ؟ چگونه تلاش کنم؟ تو راهش را به من نشان بده ، مطمئن باش من رتبه یک کنکور می شوم فقط محض رضای خدا راهکار بده وگرنه این حرفهای قشنگ که در اغلب کتب روانشناسی بازار هم موجود است.و باز مشاور عزیز می گوید: فقط سخت تلاش کن! همین !

دانش آموز می گوید: آقا یا خانم مشاور کنکور من که دارم به حرفهایتان گوش می دهم و صبح تا شب درس می خوانم اما ظاهرا یک چیزهایی این وسط ایراد دارد؟ راستی آقای مشاور تحصیلی، رتبه خودتان در کنکور چند بوده است؟ احیاناً شما خیلی به مطالعه کتابهای روانشناسی یا عبارات تأکیدی مثبت علاقه دارید؟ تصور نمی کنید موفقیت در کنکور راه حل علمی و درسی می خواهد و نه صرفاً حرفهای خوشگل زدن! زیرا شنیده ام روانشناسان و طراحان سنجش برخلاف تصور عموم، نه مشاور تحصیلی بوده اند و نه دبیر. زیرا از سبک سؤالاتی که طرح می کنند مشخص است که همگی استاد تمام های دانشگاههای کشور هستند یعنی بالاترین درجه استادی را کسب کرده اند و قطعاً سطح دانش شان خیلی فراتر از مشاورینی که فقط زیبا حرف می زنند و یا دبیران کنکوری که مدام راه حل های تستی و غیرعلمی ارائه می دهند، می باشد. آنها هر سال با تفکراتی بکر و خلاقانه؛ مؤلفین مطرح کتابهای کنکور را سرکار می گذارند و ایشان را مجبور می کنند تا در چاپ کتابشان تجدید نظر کنند و البته باز هم به بیراهه بروند. ( اینجا را کلیک نمایید)

آقا یا خانم مشاور تحصیلی، لطفاً به من بگویید چگونه درس بخوانم! منظورم این نیست که بگویید ابتدا یک مرور سریع انجام بده و دور مطالب مهم خط بکش و به فلان روش هم خلاصه برداری کن! نه منظورم این اراجیف نیست ! من راه چاره می خواهم، راهی که عملی باشد نه تبلیغاتی! و مشاور که گیج شده است پوزخندی می زند …

مشاور کنکور عزیز لطفاً چند دقیقه جدی باشید ! چون می خواهم از حرفهایمان نتیجه ای بگیرم ! من از شما خواهش می کنم به من یاد بدهید که چگونه بیاندیشم تا بتوانم مفهوم اصلی یک مطلب را که مورد نظر طراحان کنکور سراسری و حتی امتحانات نهایی است را درک کنم آنوقت من به شما مشاور تحصیلی خود قول می دهم نه تنها در کنکور، بلکه در کلیه مقاطع تحصیلی ام تا دکترا از همین شیوه برای موفق شدن استفاده کنم. خواهش می کنم به من بگویید روانشناسان و طراحان سازمان سنجش چگونه می اندیشند؟ چگونه سؤال می دهند؟ با چه روشی می توانم ایده هایی که آنها به کمک آن تست طرح می کنند را کشف کنم؟ 

آقا یا خانم مشاور تحصیلی ! می دانید چرا اینها را از شما می خواهم؟ برای اینکه کار شما را راحت کنم! زیرا اگر به این متد علمی مسلط شوم! نیازی نیست که شما مدام به من انگیزه کاذب بدهید زیرا وقتی می بینم کارهایم نتیجه می دهد ناخودآگاه انگیزه هم بیشتر و بیشتر می شود، دیگر نیازی نیست در شبانه روز بیش از ۱۴ ساعت خودکشی راه انداخته و درس بخوانم و یا هزاران تست حل کنم که بر روی مباحث درسی مسلط شوم . دیگر نیازی نیست که از استرس رنج ببرم چون وقتی ایده تست را می یابم قاعدتاً سریعتر از بقیه به آن پاسخ صحیح می دهم و دیگر زمان کم نمی آورم. دیگر نیازی ندارم کتابهای کنکور حجیم را مطالعه کنم و برای اولین بار، بخوبی درک خواهم کرد که چرا آقای توکلی مشاور ارشد سازمان سنجش سالهاست که به درستی بر روی مطالعه کتابهای درسی تأکید می کند و می گوید عزیزان کتابهای درسی تان را خوب مطالعه کنید.

مشاور تحصیلی عزیزم اگر اینها را به من یاد بدهی دیگر نیازی به دی وی دی های من درآوردی و روشهای غیرعلمی مهندسین دانشگاه آزاد و یا دانشگاه علمی کاربردی که صبح تا شب در تلویزیون تبلیغ می کنند، ندارم، می دانی چرا؟ چون شنیده ام طراحان سؤالات کنکور به شدت هوشیارند و از طریق دستیاران امین خود، کلیه اشتباهات کتابهای کنکور و نیز روشهای غیرعلمی عده ای افراد بی دانش را دنبال می کنند. مشاور تحصیلی من به عنوان مثال می گویند: سال گذشته شش تست دین و زندگی از اشتباهات یک کتاب کنکور مشهور دادند که خوانندگان آن کتاب را به شدت غافلگیر کرد و یا با وجود اینکه بسیاری از دانش آموزان فرمول های غیرعلمی و بی منطق داخل دی وی دی های آموزشی را حفظ کردند اما طراحان در دروسی نظیر ریاضیات، فیزیک و شیمی حسابی استفاده کنندگان این محصولات را سورپرایز کردند.

جناب مشاور کنکور، اگر تو کاری کنی که من از همان جلسه اول احساس کنم خیلی بهتر و سریعتر و مسلط تر از قبل می توانم درس هایم را در زمان کمتری بخوانم من مرید تو خواهم شد. آنوقت نیازی نیست هزینه کلان تبلیغاتی بپردازی تا خود را مطرح کنی؟

 

تهیه و تدوین: دپارتمان مشاوره تحصیلی و مشاوره کنکور درس زندگی

فهرست
question