فردانیوز: سوالات صریح از علمی ترین مشاور تحصیلی و کنکور

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. دپارتمان ها
  4. chevron_right
  5. دپارتمان مشاوره کنکور
  6. chevron_right
  7. مطالب و مصاحبه های سینا تهرانی
  8. chevron_right
  9. فردانیوز: سوالات صریح از علمی ترین مشاور تحصیلی و کنکور

فردانیوز: سوالات صریح از علمی ترین مشاور تحصیلی و کنکور

مصاحبه خواندنی و صریح خبرگزاری فردا با سینا تهرانی مشاور تحصیلی به چه نکاتی اشاره دارد:

چرا بسیاری از والدین و دانش آموزان نسبت به مشاورین تحصیلی ذهنیت خوبی ندارند؟ عده ای در فضای مجازی گفته اند: سیناتهرانی مشاور تحصیلی شاگردانش را بلافاصله و با هر بهانه ای اخراج می کند؟ آیا حقیقتاً اینگونه است؟ برخی نیز می گویند: سیناتهرانی مشاور کنکور تنها به شاگردان ممتازی که معدل بسیار بالایی داشته و پتانسیل لازم برای کسب رتبه های برتر کنکور را دارند، مشاوره می دهد، اینکه هنر نیست، آنها خودشان هم می توانستند رتبه بیاورند!
عده ای نیز مدعی شده اند، جزوات و برنامه های درسی سینا تهرانی مشاور تحصیلی را با قیمت های پایین تری بفروش می رسانند، آیا برنامه های درسی آقای تهرانی در دسترس همگان است؟

این سوالات تنها بخشی از مجموعه سوالات صریح و شفاف خبرگزاری فردا از سینا تهرانی  از سینا تهرانی مشاور تحصیلی و کنکور و خانواده گروه درس زندگی است که در ادامه متن کامل این مصاحبه و پاسخ های آقای تهرانی را ملاحظه می فرمایید ( لینک منبع در خبرگزاری فردا نیز در انتهای مطلب ذکر شده است؟)

خبرگزاری فردا: متأسفانه برداشت عموم دانش آموزان و خانواده هایشان از مشاورین تحصیلی یا کنکور این است که آنها برنامه درسی ای در اختیار بچه ها قرار می دهند، که در آن ساعت مطالعه هر درس مشخص شده و حتی به دانش آموز گفته شده که چه زمانی بخوابد و یا بیدار شود، تغذیه مناسبش چه باشد و … سپس در کنار چنین برنامه ای، مقداری هم چاشنی انگیزه و جملات زیبا و شعارگونه توسط مشاور کنکور مطرح بشود، نظیر این جملات: آفرین تو می توانی ؟ تو بهترینی ؟ تو شایستگی موفق شدن را داری ؟ تو خواهی توانست شاخ غول کنکور را بشکنی؟
اما سیناتهرانی که از او به عنوان علمی ترین مشاور تحصیلی و کنکور یاد می کنند و پیش از این نیز مطلبی از وی در سایت رجانیوز با عنوان « شاگردان این مشاور هیچگاه در فکر کردن به بن بست نمی رسند » منتشر شده بود، دیدگاههای متفاوتی دارد. فردا نیوز تلاش کرده است تا گفت و گویی متفاوت و بر پایه پرسش هایی خاص با مشاور رتبه های برتر کنکور داشته باشد. مشاوری که به گفته کارشناسان، روش تفکر کردن در تحصیلات و زندگی را به شاگردانش می آموزد.

فردا نیوز : آقای تهرانی چرا برخی ها نسبت به مشاورین تحصیلی ذهنیت خوبی ندارند؟
سیناتهرانی : ضمن احترام به مشاورین تحصیلی با دانش و موفق ، به عقیده من آنچه باعث بدبینی می شود، این است که عده ای بیسواد، یک شبه هوس مشاوره دادن به سرشان می زند، اینها تصور می کنند، تهیه یک برنامه درسی ساده لوحانه که صرفا دروسی را به ترتیب ساعت در آن چیده باشند، در کنار حرفهای زیبا و به قول خودشان انگیزشی که از کتابهای روانشناسی موجود در بازار استخراج کرده اند، همه توان یک مشاورتحصیلی است.

در واقع این افراد جملات انگیزشی ای را به زبان می آورند که حتی خودشان نیز آنرا باور ندارند. آیا شما تصور می کنید این حرفهای زیبا تا چند ساعت و یا چند روز می تواند یک دانش آموز را از نظر روحی شارژ کند؟ وقتی دانش آموزی نمی داند چگونه به روش درست، باید درس بخواند؟ چگونه و در چه فواصل زمانی ای درسهایش را مرور کند؟ چگونه ایده طراحان سوالا%D

, , , , , ,

فهرست
question