سیناتهرانی مربی موفقیت تحصیلی در سایت درس زندگی دات کام می نویسد:

به نظر شما تفاوت این چهار دانش آموز در چیست ؟

یک روز مدیر یکی از مدارس معروف تهران از بنده دعوت کرد تا در ضیافت شامی که وی برای رتبه های برتر خود تدارک دیده است، شرکت کنم.

ایشان از من خواهش کرد تا با یکی از رتبه های برتر کمپ کنکوری خود در آن مهمانی شرکت کنم.

مدیر مدرسه بعد از ضیافت شام اظهار داشت، رتبه های برتر ما می گویند: ما بطور میانگین در شبانه روز ۱۴ ساعت درس می خواندیم اما اغلب می شنوم که شاگردان شما خیلی کمتر درس می خوانند اما نتیجه بهتری می گیرند، قاعدتاً باید آنها هوشمندانه تر عمل کنند، لذا اگر اجازه بدهید می خواهم میان دانش آموز مدرسه مان و شاگرد شما یک تست هوش برگزار کنم.

بنده هم عرض کردم اگر ایشان خودش بخواهد مشکلی نیست. آرزو خانم نیز که به عنوان یکی از شاگردانم همراه من آمده بود، موافقت خود را اعلام کرد. 

سپس مدیر مدرسه بچه ها را به سوی یکی از کلاسها هدایت کرد و از آنها خواست تا بر روی تخته ای که گویا از قبل با نوشته های مختلف پر شده بود، عبارت ” دانش آموز موفق “ را بنویسند. دانش آموز اول آن مدرسه با کمی دقت توانست جای خالی ای را پیدا کرده و عبارت دانش آموز موفق را بر روی آن بنویسد. 

سیناتهرانی مشاور تحصیلی در ادامه گفت: دانش آموز دوم نیز با دقتی بیشتر و در گوشه ای از تخته جای خالی ای پیدا و عبارت مورد نظر را در آنجا نوشت. دانش آموزان سوم نیز با دقت و حوصله بیشتر و با رنگی متفاوت آن عبارت را نوشت. سپس نوبت شاگرد من شد.

آرزو خانم آرام خم شد ، تخته پاک کن را برداشت و تخته را پاک کرد و با خطی زیبا و درشت در وسط تخته نوشت دانش آموز موفق .

سیناتهرانی می افزاید: مدیر مدرسه در حالیکه با چهره ای مات و مبهوت به من و آرزو خانم نگاه می کرد، گفت: حقیقتاً هم که دانش آموز موفقی هستی ، حالا می فهمم چرا شاگردان شما یک سرو گردن از بقیه بالاترند!

در همین حین دانش آموزان دیگر گفتند آقای مدیر! ایشان تقلّب کردند خب ما هم می توانستیم ابتدا تخته را پاک کنیم اما تصور کردیم که منظورتان این است که تخته را نباید پاک کرد!

آقای مدیر گفت: بروید بیرون احمق ها! من کی چنین شرطی گذاشته بودم .سپس ایشان روبه من کرد و گفت: ” شنیده بودم که شما به دانش آموزانتان روش صحیح فکر کردن را می آموزید، اما تاکنون با چشم خودم قدرت این روش را ندیده بودم که آنرا هم امشب دیدم! به نظر من شما بهترین مشاور تحصیلی و کنکور ایران هستید!

سیناتهرانی مشاور کنکور در انتها ادامه داد، به آقای مدیر عرض کردم: از کجا می دانید من بهترین مشاور کنکور ایران هستم، من فقط به آنها راه را نشان دادم، متأسفانه در کشور ما نه تنها در بحث کنکور ، بلکه در همه بخشها اینطور جاافتاده است که هرکس بیشتر کار کند، موفقتر است، اما برای موفقیت در زندگی و یا تحصیلات، ابتدا نیاز به درست فکر کردن و در کنار آن تلاش هوشمندانه است، نه صرفاً کار سخت و طاقت فرسای بدون فکر و تعمل.

 

 

برگرفته از خاطرات سیناتهرانی مشاور مدیریت مهارتهای آموزشی و موفقیت تحصیلی 

فهرست